Bộ điều khiển cân, hiển thị cân LAUMAS-W100 precision weighing display instrument
  • Đăng ngày 23-12-2022 02:28:42 PM - 492 Lượt xem
  • Mã sản phẩm: S004420
    Tình trạng sản phẩm:
    W100 weighing indicator
    W100  meter: suitable for electrical panel installation, the opening size is  45 X 91mm  , and the meter depth is  130mm.
     Main  features  :
    • Comes with  RS232  or  RS485 communication  ;
    • Fast  A/D  signal conversion up to  300  conversions per second;
    • High precision  over  24bits (16 000 000)  scales;
    • Linearity  / linearity  of analog output:  < 0.01% FS;
    • Sensor excitation voltage:  5VDC /120mA;
    • Display range:  -999999   +999999;
    • Full digital setting input, adjustment and calibration, non-weight calibration;
    • Can drive   parallel  350Ω  sensors or  16  700Ω sensors in  parallel;
    • With  4-20mA   0-20mA   0-10V   0-5V   -5-+5V   -10-+10V  various analog output standards;