Bộ nguồn DC, Power Supply PULS ML100.100 100W, 893.207.25.04
  • Đăng ngày 31-08-2018 02:14:31 PM - 896 Lượt xem
  • Mã sản phẩm: PULS ML100.100 100W, 893.207.25.04
    • ManufacturerPULS
    • Manufacturer Part NumberML100.100
    15W to 100W, switch mode, MiniLine series
    Tiny size, light weight
    for quick and easy mounting on 35mm Din rails
    Spring clamp terminal blocks
    72W and 100W PFC compliant EN61000-3-2
    Adjustable output voltage
    overload and short circuit protection
    LED output indicator
    for harsh environments
    Note
    * = Auto range.
    ** = Use the fitted jumper preset voltage.
    When the temperature is between +50 and +70 °C, the power rating begins to drop.
    Recognition
    Canadian UL/UL certification
    standard
    EN60950, UL508, CSA22-2 No. 950-M90, EN50178
    Switch mode PULS
    Tình trạng sản phẩm:
    Spare part name Universal power / 24V 4.2A Power supply
    Model ML100-100
    Spare part number 893.207.25.04
    Product Specifications
      width 73mm
      size 103 x 73 x 75mm
      Mean time between failures 500000h
      efficacy 90%
      lowest temperature -10 ° C
      Maximum temperature +70°C
      depth 75mm
      Potential phase 1
      Types of Switch mode
      Ripple and noise 50mV peak-to-peak
      range MiniLine
      Input voltage 184 → 264 V ac, 220 → 375 V dc, 85 → 132 V ac
      The output voltage 24 → 28V DC
      Output current 3.6 → 4.2A
      weight 360g
      length 103mm
      rated power 100W