Bộ nguồn Phoenix, Phoenix power module QUINT-DC-UPS/24DC/20 24V/20A, 2866239
  • Đăng ngày 31-01-2019 04:40:45 PM - 710 Lượt xem
  • Mã sản phẩm: QUINT-DC-UPS/24DC/20 24V/20A, 2866239
  • product description
    The QUINT POWER power supply
    With the static power reserve POWER BOOST, heavy loads can be reliably started. The adjustable voltage covers all ranges between 5 V DC ... 56 V DC.
    size
    width 66 mm
    height 130 mm
    depth 125 mm
    Spare terminal width 122 mm
    Spare terminal height 130 mm
    Alternate assembly view 69 mm
    Environmental conditions
    Protection level IP20
    Ambient temperature (running) -25 °C ... 70 °C
    Ambient temperature (storage/transportation) -40 °C ... 85 °C
    Maximum relative humidity allowed (operating) 95% (25°C, no condensation)
    Anti-interference EN 61000-6-2:2005
    Tình trạng sản phẩm:
    Input data
    Rated input voltage 24 V DC
    Input voltage range 22.5 V DC ... 30 V DC
    Electricity consumption About 0.1 A
      2 A (charging)
      22 A (max.)
    Current loss (maximum) 22 A (max.)
    Current consumption (idle) About 0.1 A
    Current loss (charging process) 2 A (charging)
    Buffer time 5 min. (10 A)
      20 min. (20 A)
    Input fuse 25 A (slow blow, internal)
    Output Data
    Rated output voltage 24 V DC (normal operation: U in -0.5V DC, buffer mode: 27.9 to 19.2V DC)
    Rated output current (I N ) 20 A
    Even Yes, used to extend buffer time
    Concatenation Yes
    Output Power 480 W
    Overview
    net weight 0.8 kg
    Storage medium External, 3.4Ah/7.2Ah/12Ah battery
    Working voltage display Green LED
    effectiveness > 95 %
    Insulation voltage input / output 1 kV (normal test)
      1 kV (type test)
    Protection level II (in the closed control cabinet)
      IP20
    MTBF (IEC 61709, SN 29500) > 500000 h
    Installation location Horizontal DIN rail NS35, EN60715
    Assembly instructions Can be installed side by side: horizontal spacing 0 mm, vertical spacing 50 mm